Таг : лотарија

МАГАЗИН

По втор пат во три години, Американец освои 4 милиони долари на лотарија

Влатко Зорба
Што да направите кога ќе освоите четири милиони долари на лотарија? Американецот Марк Кларк го знае одговорот – купете нов билет за лотарија и освојте...
Забава МАГАЗИН

Учествувајте во лотарија и за само 100 евра добијте слика од Пикасо

Кристина Денесовска
Саката слика од Пикасо вредна милион долари? За минимален трошок од 100 евра можете да ди го остварите сонот, бидејќи толку чини картата за добротворната...
Забава МАГАЗИН

Хороскопски знаци кои имаат најголема шанса да добијат на лото

Кристина Денесовска
Рибите се најсреќниот хороскопски знак кога станува збор за игрите на среча. Тие минатата година освоиле повеќе добивка на лотарија од било кој друг знак,...
Забава МАГАЗИН

Освоил џекпот од 11 милиони евра, но заборавил да се јави да ја подигне

Добитник на џекпот во износ од 70 милиони лири (нешто повеќе од 11 милиони евра) на новогодишната лотарија за 2019 година и не бил толку...
Забава МАГАЗИН

Најсреќната жена на светот: Во ист ден го победила ракот и добила на лото

Лејн Пирс (55) работи во перална за алишта и е мајка на три деца, а неодамна најверојатно го имала најсреќниот ден во својот живот. Британскиот...