СТАНДАРД life

Модел 3

КОМПАНИИ

Електричниот автомобил на VW успешно се натпреварува со Model 3 на Tesla

Влатко Зорба
Лансирањето на првиот специјализиран електричен автомобил на Volkswagen AG успешно се натпреварува со моделите на Tesla Inc. во неколку клучни аспекти, испраќајќи ги акциите на...
КОМПАНИИ

Колку чини замена на батеријата на Tesla Model 3?

Влатко Зорба
Кога станува збор за замена на батеријата на електрични автомобили, ова претставува потенцијално огромна цена за сопствениците на вакви возила. Еден од најголемите стравови што...