Стандард

Нето-Плата

ЕКОНОМИЈА

Просечната нето плата изнесувала 28.294 денари во декември 2020 година

Влатко Зорба
Просечната исплатена нето плата во декември 2020 година изнесувала 28 294 денари и бележи раст од 5,4 отсто, објави Државиот завод за статистика. Според објавените...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!