Стандард

ОМВ

КОМПАНИИ

„МОЛ“ и „Лукоил“ заинтересирани за пумпите на ОМВ во Словенија

Влатко Зорба
Очигледно, ќе има одреден интерес на пазарот за 120 бензински пумпи во Словенија, кои австриската енергетска компанија ОМВ треба да ги продаде со продажба на...
КОМПАНИИ

Полски „ПКН Орлен“ можен купувач на 120 бензински пумпи на „ОМВ“ во Словенија

Влатко Зорба
Полската нафтена компанија, сопственик на рафинерии за нафта и малопродажен бензин, „ПКН Орлен“ планира да ја анализира потенцијалната аквизиција на 120 бензински пумпи во Словенија,...
КОМПАНИИ

ОМВ продава 120 бензински пумпи во Словенија

Влатко Зорба
Австриската енергетска компанија ОМВ објави дека планира да продаде 120 бензински пумпи во Словенија, како дел од програмата за деинвестиции. ОМВ има бензински пумпи во...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!