Таг : Остров

Компании и пазар

Понуда од соништата: Место работа од дома може и од карипски остров

Влатко Зорба
Луѓе кои работат од дома за време на пандемијата од коронавирус, имаат можност да се преселат на Барбадос. Премиерката Миа Мотли размислува да покрене проект...
Вести

Група луѓе 2 месеци се заглавени на пуст остров, а на нивниот кошмар не му се гледа крајот

Група од пет лица престојуваат два месеци на пуст остров во Андаманското Море што припаѓа на територијата на Мјанмар. Англичанката Натали Пул (35) за британските...
Забава МАГАЗИН Патувања

Најдоброто место на светот за набљудување на ѕвезденото небо

Малиот остров во Тихиот океан Ниуе, можеби е најдоброто место на Земјата за гледање на ѕвездите, пишува CNN. Ниуе, полинезиски остров на пола пат меѓу...
МАГАЗИН Патувања

На овој прекрасен медитерански остров ќе ви ги вратат парите доколку врне

Не постои ништо полошо од тоа одморот да ви биде упропастен од дожд, а единствено нешто што сакате е малку сонце. За среќа, постои прекрасен...
Забава МАГАЗИН

Најпроколнатите места во светот

Постојат бројни локации на светот кои на луѓето им предизвикуваат ежење на прв поглед, поради што некои од нив добиле епитет на проколнати места. Воглавном,...
Забава МАГАЗИН

Форбс ги избра 20 најдобри дестинации за 2020 година

Кристина Денесовска
Форбс Травел Гајд, светски познатиот водич за патување и рецензии на хотели и ресторани, направи листа од топ 20 светски дестинации за 2020 година. На...