СТАНДАРД life

пораки

Шоубиз

„Ти си одвратно суштество“: Асистентката на Роберт де Ниро добива вознемирувачки пораки

Radmila Tasevska
Поранешната асистентка на Роберт де Ниро, Греам Чејс, добила порака во која пишувало дека таа е „одвратно мало суштество“. Нејзините адвокати тврдат дека Чејс ја...
ТЕХНОЛОГИЈА

Telegram со опција за автоматско бришење на пораките

Влатко Зорба
Telegram е апликација која е многу популарна во последните месеци. Веќе ви кажавме како милиони корисници на WhatsApp се префрлија на Telegram поради споделување на...