Стандард

рудник

ЕКОНОМИЈА

САСА ќе продолжи да вложува над 300.000 долари годишно во развојот на заедницата

Влатко Зорба
Рудник САСА, преку новоформираната Фондација за поддршка на одржливиот развој, ја потврди својата намера да продолжи годишно да вложува повеќе од 300.000 долари во различни...
КРИПТОВАЛУТИ

Најголемиот „рудник“ на Биткоин планира ИПО од 500 милиони долари

Влатко Зорба
Northern Data AG преговара со Credit Suisse Group AG за излегување на берзата, објави „Блумберг“ повикувајќи се на извори запознати со ова прашање. Компанијата со...
ЕКОНОМИЈА

Бектеши: Потпишана предлог одлуката за раскинување на договорот за рудникот „Иловица“

msp-admin
Веќе е потпишана предлог-одлуката за едностран раскин на договорот со  Еуромакс рисурсис за рудникот „Иловица“ и за неа ќе следи владина процедура, информира денеска министерот...