Таг : Самоубиство

МАГАЗИН

Многумина зачудени од пораката која ја оставила познатата докторка пред самоубиството

Stefanija Kuzmanovska
Последната објава на Фејсбук на лекарката и пластичен хирург од Белград В. С. А. која беше пронајдена пред три дена со рани од нож во...
Забава МАГАЗИН

Една година од смртта на Кит Флинт

Членовите на бендот Продиџи, вчера, му оддадоа почит на главниот пејач Кит Флинт, обележувајќи една година од неговата смрт. Кит, кој беше основач и фронтмен...
Хроника

Во скопски Аеродром: 30-годишно момче се самоуби скокајќи од 12 кат

Машко лице утринава починало во скопски Аеродром на улицата „Методија Шаторов-Шарло“. Од Министерството за внатрешни работи потврдуваат дека кај нив случајот е пријавен во 07:15...
АНАЛИЗИ

Во Германија повторно легализирана медицинската помош при извршување самоубиство

Stefanija Kuzmanovska
Федералниот уставен суд во Карлсруе го поништи членот 217 од Кривичниот законик, со кој во Германија беше забранета институционалната помош при извршување самоубиство. На ваквата одлука...
Забава МАГАЗИН

Мајка објавила видео од деветгодишниот син кој сака да се убие бидејќи бил малтретиран во училиште

Кристина Денесовска
Квајден Бејлс има само девет години, а неговата мајка го снимила како е скрешен од болка и плаше, додека објаснува како го малтретирале во училиште,...
Забава МАГАЗИН

Откриено прошталното писмо на Керолин Флек

Кристина Денесовска
Водителката Керолин Флек изврши самоубиство во својот стан во Лондон, а нејзината смрт ја запрепасти јавноста. Керолин работела на бројни телевизиски проекти во Британија, од...
Забава МАГАЗИН

Британска водителка пронајдена мртва во својот стан

Кристина Денесовска
Некогашната водителка на реалното шоу Love island, Каролин Флек, е пронајдена мртва во својот стан во Лондон. Имала 40 години. Безживотното тело на водителката го...
Забава МАГАЗИН

Се самоуби кантри пејачот обвинет за малтретирање деца

Кристина Денесовска
Кантри пејачот Даниел Ли Мартин изврши самоубиство, пренесуваат американските медиуми. Мартин, обвинет за повеќе случаи на злоставување дете, се самоубил со огнено оружје во својата...
Забава МАГАЗИН

Се самоуби актерот од „Хајлендер“ и „Пријатели“

Елена Даскалова
Актерот Стен Кирш, ѕвездата од „Хајлендер“, кој неколкупати се појави и во „Пријатели“, е пронајден мртов во неговиот стан. Според полицијата, се работи со самоубиство,...
МАКЕДОНИЈА Хроника

Скопјанец извршил самоубиство со скок од зграда во скопската населба Север

Скопјанец извршил самоубиство со скок од зграда во скопската населба Север, пренесува порталот 24Инфо. Во моментов полицијата врши увид на местото на настанот. Повеќе детали...