Стандард

Стопанската комора

ЕКОНОМИЈА

Битиќи на средба со претставници на стопанската комора на фотографи и видео дејност

Влатко Зорба
Заменикот на претседателот на Владата задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи, денес, оствари две одделни средби со претставници на...
КОМПАНИИ

Стопанската комора бара стриктна примена на законите во врска со употребата на дезинфициенси на пазарот (ВИДЕО)

msp-admin
„Во оваа вонредна состојба, кога се води голема битка за здравјето и животите на граѓаните, мора да се преземат сите можни чекори за нивна заштита“,...
ЕКОНОМИЈА

Стопанската комора: За образованието да се одвојат 5 проценти од БДП

Влатко Зорба
Стопанската комора на Македонија бара да се зголемат средствата од Буџетот за финансирање на образованието од сегашните 3,7 проценти од БДП на 5 проценти од...