Таг : Тајланд

МАГАЗИН

Турист напиша негативна рецензија на хотел во Тајланд, сега му се заканува затвор

Влатко Зорба
Весли Барнс, Американец кој работи во Тајланд, беше уапсен за наводно нарушување на угледот на одморалиштето „Sea View“ на островот Кох Чанг. Барнс напишал рецензии...
АНАЛИЗИ

Кој е трикот за успешната борба на Тајланд со коронавирусот?

Влатко Зорба
Тајланд е поштеден од проширувањето на коронавирусот и никој не може да објасни зошто е тоа така. Дали социјалното растојание, инаку постоечко во тајландската култура...
Вести СВЕТ

Убиен војникот кој застрела 26 луѓе: Војската го ликвидира по ноќната опсада на трговскиот центар (ВИДЕО)

Тајланските безбедносни сили ноќеска го убиле војникот Џакрапанту Тома, кој во убиствениот поход низ градот Након Рачесима уби 26, а рани уште 52 лица, соопштија...
Вести

Операција на војската и полицијата во Тајланд откако војник уби најмалку 17 лица

Александар Тодески
Тајландски војник изврши масакр во градот Корат, убивајќи најмалку 17 лица, јавуваат локалните медиуми. Според „Бангкок пост“ тој зел 16 заложници. Во нападот има и...