Таг : Забрана

МАКЕДОНИЈА

Забрана за движење за викенд на целата територија на државата од 16 до 5 часот

Stefanija Kuzmanovska
Забраната за движење на целата територија на државата денеска и утре ќе започнува во 16:00 часот и ќе трае до 05:00 часот, согласно одлуката на...
Забава МАГАЗИН

Меган му забранила на Хари да го види татко си?

Меган Маркл наводно му забранила на принцот Хари да го посети татко си Чарлс, кој е позитивен на коронавирусот. „Меган му рече на Хари дека...
МАКЕДОНИЈА

„Анима Мунди“ бара измени на забраната за движење поради физиолошките потреби на милениците

Здружението за заштита на животните „Анима Мунди“ бара допрецизирање на отстапка во рамки на изречената Забрана за движење, а која се однесува на лицата кои...
Политика

Забрана за влез и излез од Куманово за редовниот комерцијален превоз

Влатко Зорба
Одлуката со која се забранува влез и излез од и во подрачјето на територијата на Општина Куманово со градски и меѓуградски патнички и железнички патнички...
Хроника

МВР: 37 приведени поради непочитување на забраната за движење

Влатко Зорба
Во изминатото деноноќие, според евиденцијата на МВР, само едно лице не ја почитувало самоизолацијата, а 37 биле приведени поради непочитување на забраната за движење. Во...
Политика

Спасовски: Новата забрана за движење во викенд е за поголема заштита

Влатко Зорба
За време на викенд (сабота и недела) за сите граѓани се забранува движењето од 16 часот до 5 часот наредниот ден. Одлуката ја донесе Владата,...
ЕКОНОМИЈА

Сугарески: Ако е неопходно ќе се забрани транспортот на луѓе меѓу градови и села

Доколку е потребно ќе се забрани транспортот на луѓе меѓу градови и села, најави денеска министерот за транспорт и врски Горан Сугарески. – Владата има...
Фудбал

Забраната на УЕФА може добро да влијае врз финансиите на Сити?

Влатко Зорба
Екипата на Манчестер Сити може да има финансиска корист од забраната за учество на евротурнирите во следните две сезони. Ова го велат некои финансиски експерти....