Стандард
ТЕХНОЛОГИЈА

Излегува специјална верзија на Mi Electric Scooter Pro 2 (ФОТО)

Заедно со меѓународната премиера на смартфонот Mi 11 и телевизорот Mi TV Q1, Xiaomi го претстави и електричниот скутер Mi Electric Scooter Pro 2 Mercedes-AMG Petronas F1 Team Edition, за кој алудираше минатото лето. Оваа верзија на веќе познатиот модел вклучува карактеристични елементи за дизајн.

Меѓу нив е и брендирањето AMG во близина на задното тркало. Инспирација за креирање на оваа верзија е тимот во Формула 1, Mercedes-AMG Petronas. Скутерот достигнува максимална брзина од 25 км на час и патува до 45 км со едно полнење. Се одликува со систем на двојна сопирачка, пневматски гуми кои апсорбираат амортизација и вграден дисплеј.

Скутерот го задржува и лесниот систем на преклопување, што го прави погоден за складирање и транспорт кога не се користи.

Mi Electric Scooter Pro 2 Mercedes-AMG Petronas F1 Team Edition е достапен во некои региони со предложена малопродажна цена од 799 евра.

Поврзани вести

Податоците на 100 милиони корисници на Андроид се загрозени поради неправилна синхронизација на „облакот“

Првиот монитор на Huawei е достапен на глобално ниво

Влатко Зорба

Хуавеи донирале маски и заштитна опрема на здравствените работници во Европа

msp-admin