СТАНДАРД life
ТЕХНОЛОГИЈА

Познато како ќе изгледа новата верзија на iPad Pro

Следната година ќе видиме нови изданија на таблетот iPad Pro, а според @OnLeaks и страницата iGeeksBlog, тие ќе бидат опремени со тројна главна камера.

Така се очекува во пролетта (веројатно март) уреди со дијагонални на дисплејот 12,9 и 11-инчи да понудат камери како во сегашната серија iPhone.

Според информациите на OnLeaks, двата нови модели може да бидат со иста големина како и нивните претходници, а од објавените податоци разбираме дека димензиите на 11-инчниот iPad Pro ќе бидат 248 x 178,6 x 5,9 mm или 7,8 mm кај камерата.

Рендерите на 11-инчниот iPad Pro откриваат метален заден панел, а поголемиот уред ќе има стаклен грб како iPhone 11.

Поврзани вести

Веќе ќе можеме да испраќаме пораки во Gmail како атачменти

msp-admin

Google Maps почнува да ги насочува возилата по еколошки правци

Влатко Зорба

Претстои новата феноменална надградба на Wi-Fi (ВИДЕО)

Влатко Зорба