СТАНДАРД life
ТЕХНОЛОГИЈА

ВИДЕО| Microsoft повторно го „најавува“ Windows 11

Microsoft продолжува да го најавува Windows 11 со интересни соопштенија.

Од компанијата од Купертино објавија ново видео на Youtube, каде добивме мешавина од првичните звуци на сите оперативни системи досега.

Сите се забавени за 4.000% и се наоѓаат во популарниот Slo-Fi ремикс, што може да ви помогне да се опуштите.

Ова е уште една најава за нивниот голем настан на 24 јуни, кога најверојатно ќе биде претставен Windows 11.

Интересно е и тоа што ова видео симболично трае 11 минути.

„Имате проблем да се опуштите затоа што сте возбудени за нашиот настан на 24 јуни? Потсетете се како звучеа Windows 95, XP и 7“, се вели во описот.

Поврзани вести

Маск: Треба да создадеме град на Марс пред да се случи Трета светска војна

Никола Поповски

Прходите од видеоигри оваа година 160 милијарди долари, до 2023 година, индустријата за игри ќе прави над 200 милијарди

msp-admin

iPhone 5 ќе престане да работи, освен ако не инсталирате iOS 10.3.4 пред 3 ноември

msp-admin