Стандард
БИЗЛАЈФ

Гејтс прими вакцина против Ковид-19: „Се чуствувам одлично…“ (ФОТО)

Основачот на „Мајкрософт“ и милијардер, Бил Гејтс откри дека ја примил првата доза на вакцина против коронавирусот и им се заблагодари на сите луѓе кои работеле на правење лекови и вакцини против КОВИД-19.

– Една од придобивките како 65-годишник е тоа што имам право на вакцина против коронавирус. Првата доза ја примив неделава и се чувствувам одлично. Благодарам на сите научници, волонтери за истражување, регулатори и медицински професионалци во првите редови на одбраната, кои не доведоа до оваа точка, напиша Гејтс на Твитер.

Поврзани вести

Куче наследи 5 милиони долари

Влатко Зорба

Ова е најдобрата професија – заработката е голема, а дневниот стрес е минимален

Влатко Зорба

Вртоглави бројки: Kолку заработија најплатените „јутјубери“ во 2020 година?

Влатко Зорба
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!