Стандард
ЕКОНОМИЈА

Финансиските друштва ќе ги разгледаат годишните резултати

Денес преку Зум платформата, ќе се оддржи презентација за постигнатите резултати од годишното истражување на пазарот на финансиски друштва, во организација на Асоцијацијата на финансиски друштва.

На овој настан, обраќање ќе имаат Јана Никодиновска – генерален секретар на АФД, Маја Кадиевска – Војновиќ, финансиски експерт, поранешен вицегувернер задолжен за операции на финансиски пазари и платни системи, предавач на Универзитетот Американ Колеџ Скопје и Филип Димитровски – претседател на АФД.

Поврзани вести

Старосната граница за жени во пензија ќе биде 62 години, со можност за продолжување на плус 2 години

РКЕ повикува да се достават приговори, aко сметките за струја ви се високи

Берта Китинска

Речиси 78 милијарди американски долари изгубија 20-те најбогати луѓе во светот за само еден ден

error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!