Компании и пазар

Елон Маск ги навреди Египќаните: Пирамидите биле изградени од вонземјани

Египет го повика милијардерот Елон Маск да ја посети таа земја и сам да види дека славните пирамиди не се градени од вонземјани.

Сопственикот на „Tesla“ и „Space X“ претходно на Твитер објави дека вонземјаните учествувале во тој градежен проект и дека тоа е очигледно.

Во таа прилика реагираше египетскиот министер за меѓународна соработка, Ранија ал-Машат. Таа изјави дека доказ дека пирамидите не биле изградени од вонземјани е откриениот гроб на фараоните и египетските владетели за кои се верува дека ги изградиле, јавува Би-Би-Си.

Како одговор на Маск на Твитер, таа го покани да дојде во Египет.

Експертите тврдат дека гробниците откриени во 90-тите години се дефинитивен доказ дека пирамидите биле изградени од античките Египќани.

Поврзани вести

Џони Ајв веќе не е дел од Apple

Влатко Зорба

„Дизни“ со нов рекорд за приходи

Влатко Зорба

„Црн понеделник“ за 5 технолошки гиганти – загубија над 321 милијарда долари

Влатко Зорба

Не ги правете овие 10 грешки со вашите пари

Stefanija Kuzmanovska

Јанчев демантираше дека ќе се затвора „Дрекслмајер“

Влатко Зорба

Милиони поранешни гости го тужат хотелскиот ланец Marriott

Stefanija Kuzmanovska