Стандард
ЕКОНОМИЈА

Угостителите ќе работат до 21 часот, откако ќе се олабават мерките

На новинарското прашање дали наскоро ќе биде продолжено работното време на угостителите, министерот за здравство Венко Филипче денеска истакна дека таквото барање е логично и ќе се разгледува на некој од следните состаноци на Комисијата за заразни болести.

„Ова скратување на работното време ќе важи до 21 јануари кога завршуваат прославите, верските празници. По автоматизам ќе се врати до 21 часот, значи што и да важи како олабавување на мерките ќе важи по 21 јануари“, изајви Филипче.

Поврзани вести

Раст од 14 проценти на онлајн купувањата

Државата е подготвена за забрзување на сите постапки за да се реализираат инвестиците на градежниците, вели Бочвраски

Берта Китинска

Жителите на Центар ќе купуваат со попуст во повеќе од 70 локали

Влатко Зорба
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!