Стандард
ЕКОНОМИЈА

Започна предвремната исплата на пензиите

Денес започнува предвремената исплата на пензиите за месец ноември.

Сите експозитури и филијали на банките се подготвени за готовинска исплата за клиентите кои не користат платежни картични, а пензиите ќе се исплаќаат според висината и тоа по овој редослед:

До 11.000 денари, исплатата ќе се изврши в четврток

Од 11.001 до 14.000 денари исплатата ќе се врши во петок

Од 14.001 до 18.000 денари исплатата ќе се изврши во понеделник

И над 18.001 денари исплата ќе се изврши во вторник

Поврзани вести

MEMO стана член на европската асоцијацијата на европски берзи на електрична енергија

Фејсбук во ЕУ: Вработени 3,1 милиони луѓе и приход од 208 милијарди евра

Никола Поповски

Германците ги ограничуваат визите за работниците од Балкан

error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!