Стандард
КОМПАНИИ

Грција пред нова криза: „Локдаунот“ ги чини 3 милијарди евра месечно

Едномесечното заклучување ја чини Грција околу три милијарди евра, изјави портпаролот на грчката влада, Христос Тарандилис, објаснувајќи дека сите одлуки што ќе бидат донесени за повторно отворање на малопродажбата во таа земја ќе бидат засновани на препораките на Комисијата за епидемиолози, пренесуваат локалните медиуми.

Грција е во карантин повеќе од два месеци, освен пред и за време на празниците кога фризерски салони, книжарници, центри за техничка проверка на автомобили и продавници за нарачки беа отворени две недели, додека сè друго е затворено од 7-ми ноември 2020 година

Заклучно со 27 декември минатата година, до вчера, во Грција се вакцинирани 70.698 граѓани.

Поврзани вести

Клуч на врата за 90.000 компании во Италија

msp-admin

Германска компанија овозможи брз тест на коронавирус за само еден час

msp-admin

Huawei го преполовува производството на паметни телефони?

Влатко Зорба
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!