Стандард
ЕКОНОМИЈА КОМПАНИИ

Нови цени на горивата од полноќ

Малопродажните цени на бензините „еуросупер БС-95“ и „еуросупер БС-98“ се зголемуваат за половина денар за литар, а на дизелот се намалува за еден денар, одлучи Регулаторна комисија за енергетика (РКЕ).

Од ноќеска на полноќ малопродажната цена на „еуросупер БС-95“ изнесува 68,50 денари за литар, додека малопродажната цена на „еуросупер БС-98“ изнесува 70,50 денари за литар.

Малопродажната цена на дизелот пак ќе изнесува 61 денари за литар.

Поврзани вести

УЈП го продолжи рокот за пополнување на образец за ослободување од месечни аконтации за данок на добивка

Ангела Веселиновска

Просечната нето плата во септември беше 27.405 денари

msp-admin

Црногорски пасош ќе добиваат само висококвалификувани кадри

msp-admin
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!