СТАНДАРД life
Секс и врски

Совети за предигра: Станете експерт со овие неколку трикови

Предиграта е важен дел од сексуалниот однос, па затоа не треба да ја прескокнувате. Ако не сте сигурни како да го направите тоа, овие совети за предигра сигурно ќе ви помогнат.

Што всушност е „предигра“?

Сексот е забавен, но ако одите директно по него без претходно да се загреете, може да заврши онака како што не сакате. Затоа, многу е важно да не го прескокнете овој чекор. Предиграта е всушност сексуална возбуда предизвикана од едноставно допирање, грицкање и галење пред секс. Предиграта е корисна за двајцата партнери, но важно е да знаете што правите. Покрај тоа, предиграта е совршена и за сексуално и ментално поврзување со вашиот партнер.

Значи, ако во вашата врска недостасува страст и возбудливи игри, можеби е време да ја заживеете атмосферата во креветот.

Започнете ја играта надвор од спалната соба

Сексот е многу предвидлив доколку се одвива во ѕидовите на спалната соба. Од време на време, додека гледате телевизија со партнерот, поиграјте си со своите прсти или нежно бакнувајте го партнерот. Шепнете му нежни или непослушни зборови. Ова е одличен „стартер“ за возбудлив секс.

Научете да се бакнувате страсно

Кратките блиц бакнежи се одлични за поздравување, но во кревет нема да ги разгори страстите. Дури и ако сте се бакнале милион пати, бавниот и сензуален бакнеж сепак може да биде многу интимен и секси. Затворете ги очите, ставете ги усните на усните и играјте си со усните и јазикот.

Полека истражувајте го нивното тело

Не брзајте. Додека го бакнувате партнерот, поминете со рацете преку неговиот грб или преку неговите раце и раменици. Нежно бакнувајте му го вратот, рацете, а потоа и остатокот од телото. Секако, можете да го истражувате и неговото тело со вашите усни.

Валкани муабети

Валканиот разговор е една од работите што е секогаш пожелна и многу возбудлива. Нема правила во секси фрази. Ова е исто така одличен начин да му откриете на партнерот што ви се допаѓа, а што не.

Фокусирајте се на вашиот партнер

Не размислувајте само за вашето задоволство и вашето тело. Доколку се фокусирате на телото на партнерот и тој го прави истото, заемното задоволство е загарантирано.

Отстранете едно од петте сетила

Како што знаете, луѓето имаат пет сетила, но кога ќе го ограничите едното сетило, другите се зајакнуваат. Врзете ги очите или лисиците на вашиот партнер, спречувајќи го да користи едно од нивните сетила. Ограничувајќи го едното сетило, тој поинтензивно ќе го почувствува вашиот допир.

Орален секс

Оралниот секс е една од повозбудливите компоненти на предиграта. Оралниот секс е нормална работа и не треба да се срамите од тоа. Нежно допирајте ги, а потоа оставете ги рацете да ги заменат усните и јазикот. Ова може да го пробате и со храна како шлаг или чоколаден крем.

Обидете се со меѓусебна мастурбација

Претпоставуваме дека веројатно мастурбирате сами, но зошто да не го направите тоа со партнерот? Тоа е одличен начин да се вклучите додека се допирате.

Предиграта сама по себе е многу возбудлива, но води и до многу пожежок секс отколку ако целосно ја прескокнете. Овие совети за предигра ќе ви дадат одлична почетна позиција и оттаму ќе следи само задоволство и взаемно задоволство.

Неколку чекори со помош на кои жените полесно ќе постигнат оргазам

Поврзани вести

Неколку чекори со помош на кои жените полесно ќе постигнат оргазам

Radmila Tasevska

Убава, паметна, успешна, но сама? Експерт за врски открива зошто ваквите девојки не можат да најдат партнер

Radmila Tasevska

Може ли врската да функционира ако мажот заработува помалку од жената?

Urednik