Стандард

агенција

ПРЕТПРИЕМАЧ

Димитриоски: Цените на рекламирање кај нас се исклучително ниски, а вкупната вредност на пазарот за огласување е очаен

Влатко Зорба
Цените на рекламирање кај нас се исклучително ниски, а вкупната вредност на пазарот за огласување е очаен, со сума помеѓу 30 и 35 милиони евра...
ЕКОНОМИЈА

Јовановска: Се бараат работници во производството и услужните дејности, 800 компании направија нови вработувања

Берта Китинска
Директорката на Агенцијата за вработување, Билјана Јовановска во гостувањето на ТВ Сител во емисијата „Ја сакам Македонија“, изјави дека во месец март евидентирани се нови...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!