Стандард

Маркетинг

КОМПАНИИ

Google донесе радикална одлука: Дали засекогаш ја менува индустријата за дигитално рекламирање?

Влатко Зорба
Google планира да престане со продажба на реклами засновани врз индивидуални пребарувања на повеќе веб-страници, што може да го забрза пресвртот во индустријата за дигитално...
ПРЕТПРИЕМАЧ

Димитриоски: Цените на рекламирање кај нас се исклучително ниски, а вкупната вредност на пазарот за огласување е очаен

Влатко Зорба
Цените на рекламирање кај нас се исклучително ниски, а вкупната вредност на пазарот за огласување е очаен, со сума помеѓу 30 и 35 милиони евра...
КОМПАНИИ

Вртоглави плати на експерти за маркетинг во најголемите технолошки компании

Влатко Зорба
Гиганти како „Фејсбук“, „Гугл“, „Амазон“, „Убер“ и „Ербнб“ доминираат на пазарот поради можноста да се предвидат желбите и однесувањето на клиентите, да се одговори на...
КОМПАНИИ

Важна маркетинг лекција од Мишел Фајфер

msp-admin
Актерката Мишел Фајфер, која се повлече од Холивуд заради семејството, минатата година го оствари својот сон, лансирајќи парфем. Меѓутоа, не било сè идеално. Кога сфатила...
КОМПАНИИ

Продавачки „финти“ од 90-тите кои и денес важат

msp-admin
Првиот човек на Brainz TV (канал за генијални умови на Србија и нивните достигнувања), долгогодишниот српски претприемач Живојин Петровиќ, сподели на неговата Фејсбук страна како...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!