Таг : Лекции

Компании и пазар

Продавачки „финти“ од 90-тите кои и денес важат

Влатко Зорба
Првиот човек на Brainz TV (канал за генијални умови на Србија и нивните достигнувања), долгогодишниот српски претприемач Живојин Петровиќ, сподели на неговата Фејсбук страна како...
Забава МАГАЗИН

Лекции кои Скорпијата ќе ги научи од годината што изминува

Кристина Денесовска
Скорпијата секогаш се обидува да ја сокрие тагата така што ќе ја посети секоја можна забава. Доколку претставниците на овој знак веруваат дека можат да...
Забава МАГАЗИН

Најдобрите љубовни совети од серијата „Пријатели“

user2
Секој вистински обожавател на „Пријатели“ научил некаква животна лекција благодарение на омилените ликови од серијата. Без разлика дали тоа е вредноста на вистинското пријателство, како...