СТАНДАРД life

Автономно возило

КОМПАНИИ

По една објава „преку ноќ“ изгубија 8,5 милијарди долари

Влатко Зорба
Вредноста на акциите на јужнокорејските производители на автомобили Hyundai и KIA нагло паднаа во понеделникот по објавувањето дека веројатно нема да има соработка со Apple...
ТЕХНОЛОГИЈА

Пристигна Zoox – автономното возило на Amazon (ВИДЕО)

msp-admin
Откако кон почетокот на оваа година беше претставено автономното возило Cruise Origin, сега пристигна и автономниот шатл Zoox на Amazon. Zoox е компанија во сопственост...