СТАНДАРД life

Бела Куќа

КОМПАНИИ

Економисти во Белата куќа: Мрачните проценки за невработеноста бараат итна акција

Влатко Зорба
Проблемот со невработеноста во Соединетите Американски држави бара итни мерки и придобивките што ќе ги донесат ќе ги надминат трошоците, предупредуваат водечките економисти од Белата...
БИЗЛАЈФ

Белата куќа повторно воведе ограничувања за патувања од Европа

Влатко Зорба
Администрацијата на новиот американски претседател Џо Бајден планира повторно да воведе ограничувања за патување за повеќето жители што не се американски државјани и кои неодамна...
ЕКОНОМИЈА

Машина на „Брако“ чистеше пред Белата куќа

Влатко Зорба
Еколошката машина „GM500ze“ на македонската компанија „Грин машинс“, која е во сопственост на велешки „Брако“, го чистеше дворот на Белата куќа во Вашингтон, во пресрет...