Таг : Франција

Вести

Франција: 351 луѓе починале од коронавирус во последните 24 часа

Во Франција од коронавирус починале 351 лица во последните 24 часа, додека бројот на пациенти во реанимација опаѓа, се огласи вечерва Генералниот директорат за јавно...
Вести

Бројот на починати од коронавирусот во Франција надмина 27.000

Влатко Зорба
Во Франција, 83 лица починаа во изминатите 24 часа од коронавирус, со што вкупниот број на смртни случаи достигна 27.074, јавува Агенцијата Анадолија (АА). Француското...
Вести

Зголемен бројот на смртни случаи и заразени во Франција

Бројот на смртни случаи од коронавирусот во Франција се зголеми за 348 на 26.991, соопшти француското Министерство за здравство. Бројот на заразени лица се зголеми...
Вести

Корона измами за 32 милиони евра во Франција

Француската полиција разби неколку мрежи на шверцери кои се обидоа да го искористат недостигот и дополнителна побарувачка за медицинска опрема за време на кризата со...
Вести

Макрон: САД да се приклучат на глобалната иницијатива за пронаоѓање вакцина за коронавирусот

Францускиот претседател Емануел Макрон е убеден дека Соединетите држави ќе се приклучат на глобалниот повик за истражување за откривање на вакцината против коронавирус. Светските лидери...