СТАНДАРД life

ios

ТЕХНОЛОГИЈА

Истражувачи: Android собира 20 пати повеќе податоци од iOS

Влатко Зорба
Студија на професорот од колеџот Тринити, Даглас Леит од Ирска, пренесена од „Арс техника“, посочува дека двата система собираат податоци од корисници на дневна основа,...
ТЕХНОЛОГИЈА

Фејсбук сопственик на 4-те најпопуларни апликации за Андроид и iOS

msp-admin
Во последната деценија, Фејсбук е убедливо лидер на пазарот на мобилни апликации и сервиси, според анализите на компанијата „App Annie“. На топ 10 листата на...