Стандард

Култура

БИЗЛАЈФ

Работодавците откриваат: Како луѓето ги уништуваат своите шанси за вработување?

Влатко Зорба
Повеќето луѓе се обидуваат да остават најдобар впечаток на интервју за работа. Сепак, некои или не се грижат или не ги разбираат правилата за деловна...
АНАЛИЗИ

Видео игрите ја заменија музиката како најважен аспект на младинската култура

Влатко Зорба
Би било погрешно да се каже дека видео игрите станаа широко распространети во 2020 година. Тие се широко распространети со децении, пишува „Гардијан“. Но, нивното...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!