СТАНДАРД life

Ламборџини

КОМПАНИИ

Фолксваген одби понуда за преземање на Ламборџини

Фолксваген одби понуда за преземање на Ламборџини во вредност од 7,5 милијарди евра. Понудата ја достави Квант Груп, холдинг компанија од Цирих, која формираше конзорциум...
КОМПАНИИ

Се подготвува целосно електричен Lamborghini

Првиот целосно електричен автомобил Lamborghini е официјално потврден (ќе се најде во продажба во втората половина на деценијата), а италијанскиот производител најави и дека ќе...
КРИПТОВАЛУТИ

Еден биткоин ќе вреди колку Ламборџини до крајот на годината?

Влатко Зорба
Долгорочните прогнози за цените на биткоинот, засновани на долари, се погрешни – вели извршниот директор на компанијата „Кракен“, Џеси Пауел. Поради инфлациската природа на фиат...
КОМПАНИИ

Пандемиската година најпрофитабилна во историјата за Lamborghini

Влатко Зорба
Минатата година, обележана со пандемија на коронавирусот, за Lamborghini беше истовремено најпрофитабилна во историјата, изјави познатиот италијански производител на луксузни автомобили. „Изненадени сме од податоците....