СТАНДАРД life

Модел Ес

КОМПАНИИ

Новиот Model S на Tesla е со домет од 830 километри

Влатко Зорба
Tesla претстави ажурирана верзија на електричниот автомобил Model S. Ова е прв голем редизајн од појавувањето на седанот во 2012 година. Забележително меѓу сите нови...