Стандард

навални

КОМПАНИИ

Кој е милијардерот кој тврди дека е сопственик на „палатата на Путин“?

Влатко Зорба
Причината за протестот против режимот на Владимир Путин, кој започна завчера, и продолжи викендов, беше апсењето на опозицискиот лидер Алексеј Навални. Да потсетиме, Навални беше...
АНАЛИЗИ

Колку „Северен тек 2“ зависи од Навални?

msp-admin
Геополитичкиот трилер „Навални-Северен тек 2“ влегува во нова, драматична фаза пред викендот, со одлуката на Берлин да не ги проследува резултатите од тестовите на Бундесверот...