Стандард

Полнач

КРИПТОВАЛУТИ

Apple принуден да ги врати полначите прикупување нов iPhone во Бразил

Кога Apple го претстави најновиот модел на iPhone минатата година, најголемото изненадување не беа подобрените карактеристики на телефонот, туку она без што ќе останат потрошувачите...
ТЕХНОЛОГИЈА

Бразил го казни Apple со 2 милиони долари за продажба на iPhone без полнач

Влатко Зорба
Бразилската агенција за заштита на потрошувачи „Procon-SP“ го казни Apple со 2 милиони долари за нивната одлука да престане да снабдува адаптери за напојување во...
ТЕХНОЛОГИЈА

Samsung постепено ги отстранува полначот и слушалките од кутиите

Влатко Зорба
Идните телефони на Samsung сè поретко ќе вклучуваат полначи, признаа од компанијата. Како и слушалките, Samsung постепено ќе го отстрани полначот како додаток во кутијата....
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!