Стандард

Продажба

КОМПАНИИ

Алибаба очекува 15 милијарди долари од продажба на акции

msp-admin
Кинескиот онлајн гигант за малопродажба „Алибаба“ се надева дека ќе собере до 15 милијарди американски долари во почетната јавна понуда (ИПО) во Хонг Конг. Продажбата...
ТЕХНОЛОГИЈА

Huawei Mate X ќе излезе во продажба во Кина од 15 ноември

msp-admin
Телефонот на Huawei со дисплеј на преклопување, кој беше лансиран претходно оваа година и неговата премиера беше одложена неколку пати, ќе излезе во продажба во...