Стандард

ПСА

КОМПАНИИ

„ПСА“ ги затвора фабриките поради ширењето на коронавирусот

msp-admin
Француските производители на автомобили „Пежо“ и „Ситроен“ објавија дека ги затвориле своите фабрики поради ширењето на коронавирусот. Групацијата „ПСА“ во понеделникот објави дека одлучила да...