Стандард

ФЦА

КРИПТОВАЛУТИ

FCA: Инвеститорите во Bitcoin може да ги изгубат сите свои пари

Влатко Зорба
Финансиското тело за надзор на Велика Британија – Органот за контрола на финансиското однесување (Financial Conduct Authority – FCA), издаде предупредување до инвеститорите во криптовалути,...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!