СТАНДАРД life

Синди Крафорд

Шоубиз

Каја Гербер за Синди Крафорд: „Таа е кул мајка, но постојано ме срами“

Urednik
Во најновото медиумско појавување за магазинот People, славните мајка и ќерка – Синди Крафорд и Каја Гербер проговорија за нивната блискост, но открија и колку...
Стил

📸Како да се сестри: Синди Крафорд и Каја Гербер модно координирани

Urednik
Супермоделот Синди Крафорд и нејзината ќерка, успешната манекенка Каја Гербер, изгледаа сензационално на изложбената забава на „Planet Omega“ одржана во Њујорк. Убавата мајка и ќерка...
Шоубиз

„Сè на неа е евтино, но изгледа прескапо“: Фотографијата на Синди Крафорд од 1990 година предизвика дебата на Интернет (ФОТО)

Radmila Tasevska
Синди Крафорд важи за еден од најубавите и најплатените модели досега, а штом се појави привлече големо внимание. Иако денес не се занимава активно со...
Шоубиз

Вака Синди Крафорд одржува витка линија во шестата деценија

Radmila Tasevska
Синди Крафорд важеше за една од најпопуларните и најатрактивните модели. Синди Крафорд во претходните 30 години не го промени значително својот изглед кога е во...
Шоубиз

Тишината траеше 37 години: Синди Крафорд ја нападна Опра Винфри

Urednik
По повод објавувањето на документарната серија на Apple TV+, „Супер модели“, во јавноста беа објавени клипови во кои Наоми Кембел, Линда Евангелиста, Кристи Тарлингтон и...