Стандард

Текстилци

ЕКОНОМИЈА

Димитров: Компаниите гледаат спас во донесувањето на законот за финансиска поддршка на платите

Влатко Зорба
Пратениците побрзо да го донесат законот за финансиска поддршка на плати зашто во спротивно, 20 отсто од вработените ќе останат без работа, апелираа денеска текстилните...
КОМПАНИИ

Заев за барањата на текстилниот Кластер за зголемување на работното време за половина час: Тоа мора да биде екстра платено

msp-admin
Премиерот, Зоран Заев денеска од Штип на поставување на првиот електричен столб од новиот далековод од Штип кон Пробиштип рече дека очекува да се најде...