Стандард

Трансформација

АНАЛИЗИ

Пандемијата ги менува правилата на бизнисот – човекот во фокусот на трансформацијата

Влатко Зорба
Поради пандемијата на коронавирус, 61 процент од менаџерите во компаниите сега се концентрираат на деловна трансформација, што е двојно повеќе отколку во периодот пред пандемијата,...
АНАЛИЗИ

Електронско банкарство: Дигитална трансформација во Македонија

msp-admin
Добиваат ли корисниците од државата услуги како оние од западниот свет, во време кога животот во дигиталната ера го прави чекањето ред на шалтер проблем...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!