СТАНДАРД life
ТЕХНОЛОГИЈА

Samsung подготвува Galaxy Book Pro и Book Pro 360

Samsung планира два нови лаптопи Galaxy Book Pro, моделите Galaxy Book Pro и Galaxy Book Pro 360.

Според SamMobile, лаптопите користат Windows софтвер, имаат процесори Core i5 или Core i7 и опции за приказ од 13,3 и 15,6 инчи. Некои, или можеби сите, екрани ќе бидат од типот OLED и ќе поддржуваат влез на S Pen.

Galaxy Book Pro ќе биде достапен во варијанти Wi-Fi и LTE, додека Galaxy Book Pro 360 покрај наведените верзии ќе има и модел со 5G поддршка.

Нема информации за достапноста или цената на престојните лаптопи, но Samsung се очекува наскоро да ги претстави.

Поврзани вести

Список на модели на Sony кои ќе се ажурираат до Android 10

msp-admin

Епл и Гугл развиваат апликација за да ги пронајдат заразените со коронавирус

msp-admin

Колку е (не)безбеден интернетот?

msp-admin