Стандард
ЕКОНОМИЈА

Бектеши најави нова поддршка од државата за угостителите

За стартот на работата на угостителските објекти се преговара со стопанските комори, денеска изјави  министерот за економија Крешник Бектеши.

-Комисијата за заразни болести и Министерството за здравство ќе донесе одлука за отворање на кафетериите и рестораните, ќе следи и нова поддршка од државата откако ќе бидат отворени, истовремено се консултираат стопанските комори. Владата по заклучок и препорака на Комисијата за заразни болести и Министерство за здравство ќе донесе одлука, Бектеши.

Поврзани вести

Пет угостителски објекти и 60 кафемати се затворени при инспекциските надзори

Берта Китинска

Македонија е 63-та во светот по извоз на видео игри

Влатко Зорба

Костадинов: 70 милиони евра се наменуваат за поддршка на работни места и субвенционирање на плати

Берта Китинска
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!