Стандард
ЕКОНОМИЈА

Неделава ќе биде објавен огласот за ваучерите за домашен туризам

Веќе е подготвен огласот за ваучерите за домашен туризам од страна на Министерството за економија и во текот на неделава ќе биде објавен, најави денеска министерот за економија Крешник Бектеши.

-Секторот за туризам во текот на денов ќе го достави до стопанските комори за да ги дадат и последните коментари. Откако за два до три дена ќе ги добиеме ќе го објавиме, рече Бектеши во одговор на новинарско прашање по промоцијата на платформата safetravels.gov.mk за имплементација на „Знак за безбеден туризам“.

Поврзани вести

Не очекувам оваа година да има зголемување на цената на струјата, смета Бектеши

Влатко Зорба

Вработените во фирмите задолжени за чистење на државните институции остана без К-15

msp-admin

Светски ден на наставниците: Каде во светот се тие најплатени?

Stefanija Kuzmanovska