Стандард

Ваучери

ЕКОНОМИЈА

Ваучери за домашен туризам и во 2021 година

Влатко Зорба
„Продолжуваме со мерката организиран одмор на работници со ниски приходи. Ефектите од ваучерите за домашен туризам за граѓаните со ниски приходи дадоа резултат, посебно за...
ЕКОНОМИЈА

Уште денес шанса да се искористат ваучерите за туризам

Ангела Веселиновска
Крајниот рок за искористување на ваучерите за туризам е денес, а заклучно со вчерашниот ден од вкупно добиени 100.336 ваучери, 61.648 се искористени, а останатите...
ЕКОНОМИЈА

Јаневски: Турстичкиот сектор е најпогоден и се надевам дека ќе остане конкурентен на пазарот

Како што е познато, Здружението на угостителството и туризмот при Стопанската комора на Македонија, Туристичко-угостителската комора на Македонија во рамки на Сoјузот на стопански комори...
ЕКОНОМИЈА

Туристичките агенции ќе може да се регистрираат на платформата „Дома си е дома“ за користење ваучери

Берта Китинска
Лиценцираните туристички агенции кои сакаат да работат со ваучери за туризам, до утре, 10 август, може дополнително да се регистрираат на платформата „Дома си е...
ЕКОНОМИЈА КОМПАНИИ

Халкбанк со инвестиција над 25.000 евра за поддршка на угостителскиот сектор

Берта Китинска
Како дел од својата заложба за поддршка на малите бизниси погодени од корона-кризата, Халкбанк продолжува со уште една кампања наречена „На наша сметка“ преку која...
ЕКОНОМИЈА

Бектешки: Туристичките агенции со ваучери ќе ги обесштетат клиентите чии патувања се откажани

Министерот за економија Крешник Бектешки на денешната прес-конференција презентираше ваучери како мерка за заштита на туристичкиот сектор кој е најпогоден од кризата со коронавирусот. -Туристичките...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!