Стандард
КРИПТОВАЛУТИ

Скоро 200 милиони XRP испратени до Coinbase

Голема количина на XRP е насочена кон Coinbase додека трговците со Bitcoin пренесуваат BTC во вредност од скоро половина милијарда долари.

Според крипто-тракерот Whale Alert, голем сопственик на XRP вчера испрати $ 199.999.980 XRP од непознат паричник до крипто-берзата Coinbase.

Според Bithomp, китот првично добил скоро 200 милиони XRP на 30 декември во дваесет трансакции од по 10 милиони XRP.

Сопственикот на криптовалутите може да побара да го продаде XRP на отворен пазар или да се потпре на компанијата за да му ги чува средствата.

Трговците со крипто-средства исто така следат два огромни „купа“ BTC во движење. Доцна во вторникот, непознато портфолио доби 3.201 BTC во вредност од приближно 111,6 милиони долари. Овој паричник го испрати поголемиот дел од 3.201 Bitcoin до друг непознат паричник доцна во средата во својата втора регистрирана трансакција.

Околу истото време, посебен, непознат Bitcoin кит испрати 3.296 BTC во вредност од 115,6 милиони долари на неидентификуван паричник.

Примачот наскоро испрати огромна количина BTC на друг непознат паричник, според Blockchain.com.

Поврзани вести

Кратка хронологија на цената на Ethereum

Влатко Зорба

Топ крипто-берзи преместија милиони XRP токени

Влатко Зорба

Litecoin за кратко стана четвртата по големина криптовалута според пазарната капитализација

Влатко Зорба
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!