Таг : 2020 година

Технологија

AnTuTu листа на 10-те најбрзи Android смартфони во март 2020 година

Stefanija Kuzmanovska
По објавувањето на кинеската листа, AnTuTu го објави својот мартовски список за водечките десет смартфони со најдобри перформанси во светот. Податоците беа собрани од 1...
ЕКОНОМИЈА

Forbes: Ова се 10 – те најмлади милијардери за 2020 година

Stefanija Kuzmanovska
Престижниот економски магазин Forbes го објави својот годишен список на милијардери во светот. Од 2.095 милијардери во светот, само десет се помлади од 30 години....
Забава МАГАЗИН

Твитер заедницата жали по 2019 година

Се сеќавате ли на смешните сликички кои на почетокот од 2020 година ги преплавија социјалните мрежи? „2020 е моја година“, „Чувствувам дека 2020 ќе биде...
МАКЕДОНИЈА

ГАЛЕРИЈА: Бебето Евгенија е првородено дете во Битола

Пет минути по полноќ, во Клиничата болница во Битола на гинеколошко-акушерското одделение  се роди првото бебе во новата 2020 година, девојче, кое на свет дојде...
ЕКОНОМИЈА

Бежоска: Гарантирам дека и во 2020 година денарот ќе биде стабилен

Народната банка и во 2020 година гарантира дека денарот ќе биде стабилен, вели гувернерката Анита Ангеловска-Бежоска во интервју за МИА. Како централна банка располагаат со...
Забава МАГАЗИН

Три хороскопски знаци кои во 2020 година ќе влезат во сериозна врска

Кристина Денесовска
Како што се доближуваме до 2020 година, така има се повеќе прогнози за тоа што не чека. Во следната година не очекуваат неколку важни астролошки...
Забава МАГАЗИН

Во 2020 овие 6 хороскопски знаци ги очекува преголема среќа

Елена Даскалова
Новата година е на самиот праг, а астролозите предвидуваат дека ќе биде релативно добра за сите хороскопски знаци, но дека 2020 ќе им се „оддолжи“...
Забава МАГАЗИН

Љубовен хороскоп за годината која ни доаѓа

Според астролозите 2020 година ќе биде година на големи промени поради планетарното порамнување кое не очекува. Затоа немојте да се плашите од промените. Бидете подготвени...