СТАНДАРД life

Аца Лукас

Балкан микс

Аца Лукас сакал да и ја исполни желбата на ќерка си, па доживеале сообраќајна несреќа

Radmila Tasevska
Пејачот Аца Лукас вчера имаше сообраќајна несреќа во близина на аеродромот „Никола Тесла“. Како што објавија медиумите, пејачот бил на совозачкото седиште, а возилото го...
Балкан микс

Аца Лукас влегува во Гинис

Urednik
Покрај тоа што има водечка позиција меѓу музичарите во регионот, фолкерот Аца Лукас ги прошири своите интереси и надвор од границите на музиката, а својата...
Балкан микс

И покрај забраните, Аца Лукас одржа концерт во Хрватска: „Одам таму каде што луѓето ме сакаат“

Urednik
Откако здруженијата на ветераните во Хрватска неодамна се побунија и побараа откажување на концертите на Јелена Карлеуша и Аца Лукас на островот Барбаринац кај Сплит,...