Таг : Кочани

МАКЕДОНИЈА

Во Кочанско новозаболен од коронавирусот, се тестираат и други лица

По тринеделна стагнација на бројот на заболени од Ковид-19 на подрачјето што го покрива Центарот за јавно здравје од Кочани, денеска е регистиран нов позитивен...
МАКЕДОНИЈА

Во Ромското маало во Кочани: Украден бетонираниот дел на крак од улица

Полицијата утврдува кој го украл бетонот во Кочани во „Ромско маало“, кратко откако тој бил поставен улицата „Стамен Манов“, случај за кој реагираше Општина Кочани....
Хроника

Пронајден мртов маж во Кочани, се испитуваат причините за смртта

Влатко Зорба
Маж на возраст од педесетина години претпладнево е пронајден мртов во неговиот дом во Ромското Маало во Кочани. Починатиот живеел сам, а случајот во полиција...
Хроника

Лажната информација за почината жена од Кочани е предмет на полициска истрага

Берта Китинска
Лажна информација за почината жена од Кочани е предмет на полициска истрага, откако во неделата попладне поради сериозни здравствени проблеми таа била однесена во кочанската...
МАКЕДОНИЈА

Во Кочани направени 15 скрининг тестови на КОВИД-19

Stefanija Kuzmanovska
Во пунктот за скрининг тестови во Центарот за јавно здравје во Кочани вкупно 15 граѓани направиле контрола за присуство на КОВИД-19 и сите покажале негативни...
Хроника

Казни во Радовиш и Кочани за прекршувања на забраната за движење

Влатко Зорба
Основното јавно обвинителство Радовиш денеска поднесе предлог за изрекување парична казна во висина од по 100 дневни глоби против четири лица за непостапување според здравствените...
МАКЕДОНИЈА

И вториот тест на лицето од Кочани негативен на коронавирус

Влатко Зорба
Министерството за здравство информира дека и вториот, повторен тест на лицето од Кочани, чиј брис пристигна преку ЦЈЗ Штип е негативен на коронавирусот. И првиот...
ЕКОНОМИЈА

Кочанските стопанственици остварија средба со директорите на Агенцијата за вработување и на Фондот за иновации

Берта Китинска
Можностите за усогласување на потребите за преквалификација и доквалификација на активните баратели на работа со стопанството беа тема на средбата што кочанските стопанственици денеска ја...