Стандард

„Пејпер мил“

ЕКОНОМИЈА

Затворена фабриката „Пејпер мил“ во Кочани, 120 работници добиле известување да не доаѓаат на работа

Влатко Зорба
Фабриката за хартија „Пејпер мил“ од Кочани е затворена, а 120 работници добиле известување од денеска повеќе да не доаѓаат на работа. Решение за затворањето...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!