Стандард

Балон

АНАЛИЗИ

Ако пукне балонот Тесла, нема да дојде до катастрофа

Влатко Зорба
Неодамнешното искуство даде впечаток дека „пукањето“ на пазарни балони доведува до економски шокови. Сепак, тоа не е нужно точно. Високите цени на некои акции денес...
КОМПАНИИ

Биткоинот веќе не е балон, според директорот на „Amber Group“

Влатко Зорба
Голем број на компании го идентификуваа Биткоин (БТК) како балон од неговото основање пред околу 12 години. Сепак, Мајкл Ву, извршен директор на компанијата за...
КРИПТОВАЛУТИ

BofA: Поскапувањето на Bitcoin може да биде „мајка на сите балони“

Влатко Зорба
Bitcoin (BTC) двојно ја зголеми цената во последниот месец и ја заврши неделата на над 40.000 УСД. Инвеститорите во најпопуларната криптовалута се на мислење дека...
АНАЛИЗИ

На повидок ли е нов биткоин балон?

msp-admin
Биткоинот се приближува до својот историски врв во 2017 година, а приврзаниците на криптовалутата се надеваат дека поради помалиот број избезумени инвеститори во малопродажба, шансата...